Wycieczki dla całej rodziny

Wycieczki dla całej rodziny

Chciałbyś spędzić z rodziną trochę czasu? Zrelaksować się w niecodziennym otoczeniu i odpocząć od szkoły? Dobrym pomysłem może być wyjazd za granicę.

Nic nie wpływa tak pobudzająco na ożywienie relacji rodzinnych jak wspólny wyjazd za granicę. Podróż w nieznane umacnia więzi międzyludzkie i dostarcza niezapomnianych przygód. Ale dokąd warto się wybrać? Poniżej przedstawiamy listę kilku bardzo ciekawych miejsc.

 

Mauritius

Mauritius to wyspa położona w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego, stanowiąca część archipelagu Maskarenów, w skład którego wchodzą ponadto takie wyspy jak Rodrigues, Cargados Carajos i Agalega. To przepiękne miejsce, w którym nie brakuje słońca i malowniczej przyrody. Stolicą wyspy jest Port Louis, niezwykle urzekająca miejscowość, w której zasmakujecie w przepysznych potrawach i miło spędzicie czas. Plaże tutaj są obszerne, bardzo efektownie komponują się z turkusową wodą, obmywającą linię brzegową. Ta ostatnia ma aż 161 km długości! Tutaj znajdziecie atrakcyjną ofertę biura podróży: https://logostour.pl/kraje/mauritius.

 

Kreta

Ta grecka wyspa każdego roku przyciąga wielu turystów. Nic dziwnego: zawdzięcza swoją popularność wspaniałym widokom i rozlicznym rozrywkom. To największa grecka wyspa – jej linia brzegowa sięga aż 1040 km! Krajobraz składa się głównie ze skalistych wybrzeży oraz szerokich, jasnych plaż. Lato jest tutaj bardzo gorące i suche, zimą temperatura się obniża. W okolicach górzystych opady są intensywniejsze, od listopada do maja szczyty gór pokrywa często gruba warstwa śniegu. Pejzaże aż się proszą o to, aby je uchwycić w obiektywie aparatu.

 

Wyspy Owcze

Wyspy Owcze to położony na Morzu Norweskim wulkaniczny archipelag, mający powierzchnię 1399 km². W okresie letnim średnia temperatura oscyluje w granicach 12-14 stopni Celsjusza, zimą rzadko spada poniżej 3-4 stopni. To cudowne miejsce, pełne urokliwych zakątków i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Najdogodniejszą porą na zwiedzanie okolicznych uroczysk jest lato, ponieważ słońce w czerwcu prawie nie zachodzi, a dni są bardzo długie.

 

Mamy nadzieję, że powyższe propozycje okażą się dla Was na tyle interesujące, że zechcecie się tam wybrać całą rodziną!

Google+