Wybieramy plecak szkolny do 4 klasy

Wybieramy plecak szkolny do 4 klasy

Jakie cechy powinny posiadać dobre plecaki szkolne dla dzieci?

Wielu rodziców staje w końcu przed wyborem plecaka do szkoły dla swojego dziecka. Plecak szkolny to wierny towarzysz naszej latorośli. Każdy wymaga od plecaka wytrzymałości, dużej pojemności oraz doskonałej prezencji. Musi on idealnie wpasować się w styl użytkownika. W sklepach znajdziemy szeroki wybór plecaków różnych marek, w wielu kategoriach cenowych. Możemy zakupić model bardzo nowoczesny i modny lub klasyczny, tradycyjny. Producenci tornistrów i plecaków, aby sprostać wymaganiom maluchów, stworzyli wiele propozycji o kolorowych, bajkowych wzorach i z ich ulubionymi bohaterami z kreskówek.


Jaki plecak do 4 klasy wybrać?

Ponad połowa uczniów nosi zbyt ciężkie plecaki, co może być przyczyną poważnych problemów z plecami. Większość dzieci noszących takie plecaki skarży się na silny ból pleców. Możemy oczywiście temu zapobiec i pomóc dzieciom, aby mogły czuć się komfortowo. Ważny jest wybór odpowiedniego plecaka. Kiedy będziesz kupować swojemu maluchowi tornister, zwróć uwagę na jego ciężar. Waga plecaka nie powinna przekraczać 1200 gramów - im będzie lżejszy, tym lepiej. Kolejną ważną rzeczą jest jego pojemność oraz anatomiczny kształt, który pomoże zachować zdrowe plecy. Przydaje się również w nim taka funkcja jak regulowane szelki. Warto jest wybrać plecak „rosnący” razem z dzieckiem, gdyż będzie mu towarzyszył przez długie lata. Z pewnością wystarczy na okres szkoły podstawowej. Aby plecaki szkolne dla dzieci były funkcjonalne i gwarantowały dziecku codzienną wygodę, muszą mieć:

  • bardzo wytrzymałe, usztywnione dno, które jest odporne na przeciążenia i posiada 4 nóżki dystansowe,
  • szerokie szelki z miękkimi wstawkami,
  • odblaski, które zwiększą bezpieczeństwo dziecka, gdy będzie ono poruszać się na drodze,
  • regulowane szelki i sprzyjający kręgosłupowi anatomiczny kształt,
  • niską wagę,
  • wiele przegród i kieszeni, które umożliwią segregację rzeczy w tornistrze,
  • przegrody na butelkę czy śniadaniówkę.


Jeśli zastanawiasz się, jaki plecak szkolny wybrać, zapoznaj się ze wszystkimi cechami konkretnego produktu, a także przejrzyj opinie innych internautów na jego temat.


Porada sprzedawcy

Każdemu rodzicowi, który zastanawia się nad wyborem odpowiedniego plecaka dla chłopca lub dziewczynki, radzimy: zawsze pytajcie sprzedawcę o opinię. Jest to kwestia kluczowa. Aktualnie wybór fasonów dla nastolatków jest ogromny (za przykład niech posłużą plecaki szkolne: https://www.brytyjka.pl/plecaki-dla-chlopcow-cat-41.html, zaprojektowane z myślą o chłopcach). Łatwo wybrać plecak nieodpowiedni i wyrzucić pieniądze w błoto. Obsługa przeszkolona w zakresie znajomości sprzedawanego asortymentu nie powinna mieć problemu ze wskazaniem klientowi odpowiedniego plecaka dla dziecka. 

Warto zawsze wspomnieć o kilku istotnych faktach:

  • ile kilogramów plecak ma udźwignąć (ile lekcji mniej więcej przewidzianych jest w ciągu dnia)?
  • jak wysokie jest dziecko?
  • jakie plecaki preferuje?

Ta ostatnia kwestia może wydać się dość powierzchowna, ale wierzcie: moda już dawno wkradła się do szkolnych korytarzy. Nie ma nic gorszego niż drogi i technicznie przygotowany plecak szkolny, który zostanie rzucony w kąt przez nastolatka.

Strona producenta plecaków: https://www.brytyjka.pl

Google+