Najlepszy makijaż do szkoły – jaki powinien być i czym go wykonać?

Najlepszy makijaż do szkoły – jaki powinien być i czym go wykonać?

Makijaż nastolatki ma spełniać dwie funkcje – delikatnie podkreślać naturalne piękno młodej cery oraz kamuflować jej ewentualnie niedoskonałości. Jakich kosmetyków używać, by szkolny makijaż zawsze wyglądał stosownie i neutralnie?

 

Efekt no make up – tego potrzebujesz!

Dziewczęca uroda broni się przed większością kosmetyków kolorowych, niezależnie od tego jak bardzo uwielbiamy z nimi eksperymentować. Na co dzień nie potrzebujemy całych palet cieni do konturowania twarzy, szminek w rozlicznych kolorach czy różnych rodzajów podkładów. Nakładając kolejne warstwy tych kosmetyków, przykryjemy nimi to, co najpiękniejsze, czyli wciąż jeszcze jędrną i jasną cerę. Z drugiej strony, szalejąca burza hormonalna nie jest łaskawa dla naszej skóry i „obdarowuje” ją licznymi niedoskonałościami. W tym wieku szczególnie dają się we znaki łojotok, trądzik i zaskórniki. Kosmetyki kolorowe to czasem jedyna skuteczna metoda na ich zakrycie. Pytanie tylko, które z nich wybrać, by nie przeciążać cery niepotrzebnym balastem i zachować efekt no make up, czyli bardzo naturalnego makijażu?

 

Lekko i z umiarem

Jeśli masz problem z niedoskonałościami cery, takimi jak wypryski czy trądzik, zainwestuj w dobry korektor antybakteryjny. Nie zdziw się, kiedy prosząc o niego w drogerii otrzymasz zielony sztyft – korektor to pierwsza do nałożenia warstwa zaraz po kremie, więc i tak w dalszej kolejności zostanie przykryty podkładem. Zielone korektory neutralizują ponadto czerwone przebarwienia.

Po korektorze pora na podkład – powinien dobrze kryć, ale nie może tworzyć efektu maski i zbyt wysuszać skóry, gdyż nasili trądzik. Zastosuj podkład mineralny, jeśli Twoim problemem jest przetłuszczająca się, świecąca skóra.

Jeśli z kolei pryszcze i zaskórniki przydarzają Ci się rzadko, w razie czego miej pod ręką zwykły korektor, a na co dzień jako podkładu używaj lekkiego kremu BB, CC lub pudru o właściwościach nawilżających i rozświetlających. Czego jeszcze potrzebujesz, by podkreślić swoje naturalne piękno?

Oczy maluj cieniami w barwach nude, delikatnego różu lub moreli. Rzęsy tuszuj brązowym lub czarnym tuszem, tak aby nigdy się nie sklejały. Do makijażu oczu możesz użyć także dwóch kredek – czarnej do podkreślenia górnej linii wodnej oraz białej do podkreślenia dolnej linii wodnej powieki. Na usta nałóż tylko błyszczyk lub owocową pomadkę!

 

 

Google+