Kilka porad przed pierwszą randką

Kilka porad przed pierwszą randką

O czym rozmawiać na pierwszej randce? Jak się na nią ubrać? Co zrobić by nie popsuć dobrego wrażenia? Sprawdź co zrobić, żeby pierwsza randka była niezapomniana!

Po pierwsze: Bądź sobą!

Nie próbuj udawać kogoś, kim nie jesteś. Jeżeli będziesz zachowywać się naturalnie, unikniesz dodatkowego stresu, który jest nieodłącznym towarzyszem pierwszych spotkań. Naturalność pozwoli nie tylko na rozluźnienie atmosfery, ale także na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia.

 

Po drugie: Ubierz się tak jak lubisz

Ubranie tworzy swego rodzaju wizytówkę. Jest wyrazem naszych upodobań estetycznych oraz wyraża to, kim jesteśmy. Na pierwszą randkę warto więc ubrać się w swoim stylu, tak by czuć się komfortowo. Pamiętajmy jednak o tym, by nie przesadzić. Podarte dżinsy czy krótkie spódniczki nie będą dobrym pomysłem.

 

Po trzecie: Przygotuj zestaw tematów do rozmowy

Nie chodzi oczywiście o napisanie całego scenariusza spotkania, ale o przemyślenie tego, o czym chcielibyśmy porozmawiać lub o co zapytać osobę, z którą się spotkaliśmy. Dzięki temu unikniemy nerwowych momentów ciszy, które przytrafiają się, gdy zaczyna brakować tematów do rozmów, a my nie mamy już żadnych pomysłów. Nie narzucajmy jednak zbyt często swojego zdania i nie prowadźmy monologów, bo wówczas możemy zanudzić drugą osobę i zniechęcić do dalszych spotkań.

 

Po czwarte: Dokąd pójść?

Na pierwszą randkę należy wybrać miejsce, w którym będziemy czuć się dobrze i swobodnie porozmawiać z drugą osobą - dlatego kino, restauracja czy klub z głośną muzyką odpadają. Najlepszym pomysłem jest po prostu spacer, podczas którego będziemy mogli swobodnie porozmawiać, nie będziemy musieli siedzieć w niewygodnej pozycji i unikać swojego wzroku, tak jak np. w restauracji.

 

Po piąte: Nie okazuj braku zainteresowania

Jeżeli randka nie przebiega po naszej myśli i wiemy, że kolejnej na pewno nie będzie, nie okazujmy tego od razu. Na zakończenie spotkania podziękujmy za mile spędzony czas i bardzo delikatnie dajmy do zrozumienia, że nie jesteśmy zainteresowani dalszymi spotkaniami, w taki sposób, aby nie urazić drugiej osoby.

 

Po szóste: Powodzenia! :)

Google+