Jak wybielić zęby bez wizyty u dentysty?

Jak wybielić zęby bez wizyty u dentysty?

Chcesz móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem bez wydawania pieniędzy na wizyty u dentysty? Poznaj nasze sprawdzone domowe sposoby na „hollywoodzki uśmiech”!

Piękny uśmiech to w dzisiejszych czasach nie tylko marzenie, to niemal konieczność. Dziś każdy z nas chce przecież wyglądać olśniewająco. Aby móc błyszczeć bielą zębów, nie trzeba wydawać na to wielkich sum, którymi nawet nie dysponujemy ani my, ani nasi rodzice. Co zatem robić? Oto kilka sprawdzonych przez naszą redakcję porad.

1. Myj zęby po każdym posiłku

Prawidłowa higiena jamy ustnej to prawdziwa podstawa pięknego uśmiechu. Na nic zdadzą nam się wszelkie inne zabiegi pielęgnujące zęby, jeśli nie zaczniemy od ich częstego mycia. Co więcej, jeśli zależy nam na naprawdę białym uśmiechu, kupmy pastę wybielającą, którą znajdziemy w drogerii lub zainwestujmy w profesjonalną, dentystyczną pastę wybielającą, którą kupimy w aptece.

Pamiętajmy jednak, że silnie wybielające pasty ścierają szkliwo, a ich nieumiejętne używanie może doprowadzić do poważnych problemów z jamą ustną. Dlatego, jeśli decydujemy się na silnie wybielającą pastę z apteki, koniecznie skonsultujmy się najpierw ze swoim stomatologiem lub wybierzmy pastę o działaniu enzymatycznym.


2. Nitkuj zęby i używaj płynu do płukania jamy ustnej

Dzięki nitkowaniu przestrzeni międzyzębowych oraz używaniu płynu do płukania jamy ustnej na zębach nie będą osadzały się nieestetyczne i powodujące przebarwienia resztki pokarmów, a także prowadzące do rozwoju próchnicy bakterie.


3. Przestrzegaj diety

Na biel naszych zębów z całą pewnością nie przełoży się też zjadanie słodyczy i wysoko przetworzonych, barwionych produktów. Aby zachować zdrowie i biel zębów, odstawmy więc na bok żelki, batoniki i chipsy, a wprowadźmy do diety zdrowe warzywa, które zawierają naturalne barwniki. Ponadto, jeśli nie mamy uczulenia na nabiał, często sięgajmy też np. po twaróg lub jogurty naturalne. Taka dieta przełoży się nie tylko na piękny wygląd naszego uśmiechu, ale także na ogólny stan zdrowia i szczupłą sylwetkę.


4. Nie pal papierosów

Papierosy to chyba główny wróg białego uśmiechu. Paląc, sprawiamy, że zęby żółkną tak bardzo, iż pomóc im może jedynie wybielanie stomatologiczne. Nie trzeba chyba też wspominać o tym, jak tragicznie papierosy wpływają na wygląd naszej cery i ogólny stan organizmu.  


5. Stosuj sprawdzone domowe sposoby

Gdy będziemy przestrzegać powyższych punktów, z całą pewnością w uzyskaniu śnieżnej bieli na zębach pomoże nam także domowy trick:

  • wybielanie zębów z pomocą skórki od banana

Skórka od banana zawiera cenne minerały, dzięki którym, przy systematycznym stosowaniu, nasze zęby ulegają rozjaśnieniu nawet o kilka tonów. Wystarczy zjeść banana i nie wyrzucać skórki. Następnie odczekać ok. 20 minut i umyć zęby. Po oczyszczeniu ich z osadów, przecierać zęby wewnętrzną stroną skórki od banana przez kilka minut. Zabieg powtarzać kilka razy w tygodniu do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

Google+