Jak się przygotować do pierwszej randki?

Jak się przygotować do pierwszej randki?

Wybierasz się na randkę? Koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które ułatwią Ci przygotowania.

Pierwsza randka ma bardzo duże znaczenie. Od wrażenia, które zrobisz na swoim rozmówcy bądź rozmówczyni, nierzadko zależy dalszy przebieg znajomości. Dlatego warto zadbać o to, aby zaprezentować się od jak najlepszej strony. O czym należy pamiętać przed spotkaniem?
 

Miejsce

Bardzo istotną kwestią jest miejsce, w którym się spotkacie. Powinno sprzyjać spokojnej rozmowie i nie rozpraszać zbytnio uwagi zbyt wieloma bodźcami. Dlatego hałaśliwe puby raczej odpadają. Słusznym wyborem może się okazać zaciszna kawiarnia, spacer rzadko uczęszczaną promenadą czy nawet galeria sztuki. Wszystko zależy od Waszych predylekcji i upodobań.
 

Komu wypada się spóźnić?

Jedynie kobiecie przysługuje ten przywilej. Ale bez przesady – jeśli spóźnisz się 30 minut, nie zrobisz raczej dobrego wrażenia na osobie, z którą się spotykasz. Maksymalny czas oczekiwania nie powinien przekraczać 5 min.

Co się zaś tyczy mężczyzn, jakiekolwiek spóźnienie jest w ich przypadku niedopuszczalne. Najlepiej, aby byli na miejscu o czasie lub nawet trochę wcześniej. Punktualność świadczy o kulturze osobistej.

 

W co się ubrać?

Ubiór również jest niezwykle istotny. Powinien licować z charakterem spotkania; zarówno zbytnia elegancja, jak i przekraczający stosowną miarę luz się nie sprawdzi. Mimo iż stare porzekadło mówi, że nie szata zdobi człowieka, to jednak schludny i odpowiednio dobrany do okoliczności strój na pewno zwiększy Twoje szanse na pozyskanie względów płci przeciwnej.
 

Ile powinna trwać pierwsza randka?

Tyle, ile jest potrzebne, abyście mogli nawiązać nić porozumienia i nabrać ochoty na kolejne spotkania. Pierwsza randka nie powinno przeciągać się zbyt długo. Godzina lub dwie w zupełności wystarczą. W tym czasie każde z Was będzie mogło zaciekawić drugą osobę i pozostawić w niej poczucie niedosytu.
 

Perfumy

Twoim sprzymierzeńcem w zdobyciu serca tego kogoś, z kim się spotkasz, będą dobre perfumy. Pamiętaj, aby nie przesadzać, bo możesz natknąć się na osobę, która nie przepada za zbyt intensywnymi zapachami. Mężczyźni powinni wybierać zapachy korzenne, kobiety natomiast preferują na ogół nuty kwiatowe i owocowe (bardzo atrakcyjnym pachnidłem dla pań są perfumy Amore Amore).

 

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się przydatne i pomogą Ci zrobić jak najlepsze wrażenie.

 

 

Google+