Fryzura i makijaż na studniówkę

Fryzura i makijaż na studniówkę

Studniówka to jedna z najważniejszych imprez, w jakich uczestniczymy w szkolnym okresie. Zobacz, jaki makijaż i fryzurę wybrać, by olśnić na niej wszystkich!

Studniówka to impreza, do której można podejść naprawdę różnie. Niektóre dziewczyny czekają na nią całą szkołę średnią, pieczołowicie kompletując kolejne elementy stylizacji, inne z kolei zupełnie bojkotują całe wydarzenie, nie dając się za żadne skarby wciągnąć w jakiekolwiek przygotowania. Można też być zupełnie „pośrodku” i bez zbędnego szaleństwa postarać się po prostu wyglądać i bawić na studniówce jak najlepiej. Aby tak właśnie mogło się stać, przedstawiamy propozycje najmodniejszych fryzur i makijaży, dzięki którym w tę wyjątkową noc będziemy wyglądać naprawdę pięknie.


Fryzura na studniówkę – która się sprawdzi?

Na studniówce możemy nieco zaszaleć z fryzurą i postawić na uczesanie wieczorowe. Warto w tym celu wybrać się do fryzjerki, która wyczaruje nam na głowie prawdziwe cudo. Jeśli czujemy się na siłach, możemy też same uczesać się na studniówkę. Jakie fryzury polecamy w tym sezonie?

Na studniówce na pewno sprawdzi się klasyczne i ponadczasowe „półupięcie”, czyli zebrane po bokach włosy, nonszalancko podpięte do góry i rozpuszczona pozostała część włosów, którą możemy podkręcić na lokówkę i spryskać lakierem.

Warty polecenia na studniówkę jest także związany na bok koński ogon, z lekko podtapirowaną górą i nakręconym na lokówkę ogonem – taka fryzura będzie prezentować się z jednej strony kokieteryjnie, z drugiej jednak elegancko i z klasą.

Świetnym pomysłem będą także luźne, natapirowane loki w stylu aniołków Victoria’s Secret, które uzyskamy z pomocą pianki do stylizacji włosów i lokówki, a całość utrwalimy lakierem.

W tym sezonie nieco odchodzimy natomiast od wymyślnych koków, chyba że w wersji bardziej nonszalanckiej – np. z wypuszczonymi po bokach pasemkami włosów i wpiętym kwiatem lub ozdobną opaską.


Wieczorowy makijaż w studniówkowym wydaniu

Makijaż na studniówkę powinien być wielofunkcyjny. Z jednej strony ma korygować defekty urody i podkreślać nasze atuty. Z drugiej, powinien dobrze prezentować się zarówno w przyciemnionym świetle sali, na której będziemy się bawić, jak i na pamiątkowych zdjęciach. Jak zrobić taki makijaż? Możemy oczywiście udać się w tym celu do profesjonalnej makijażystki, możemy też jednak z powodzeniem umalować się same.

Jaki makijaż sprawdzi się najlepiej w tym sezonie? Polecamy klasyczne i piękne smoky eyes, czyli „przydymione oko”, które na studniówkowych balach jest niezaprzeczalnym królem makijaży. W tym roku, oprócz klasycznego, ciemnego smoky, możemy pozwolić sobie także na dodanie do makijażu koloru, który np. podkreśli barwę naszych tęczówek lub będzie pasował do koloru sukienki.

Google+