Filologia polska: uczelnie w Warszawie, opinie

Filologia polska: uczelnie w Warszawie, opinie

Lubisz czytać książki? Idź na filologię.

Jeśli nie wyobrażasz sobie dnia bez wciągającej lektury, masz giętkie pióro i kochasz język – studia filologiczne będą dla Ciebie najlepszą opcją z możliwych. Na polonistyce poznasz arcydzieła rodzimej i zagranicznej literatury, nauczysz się mówić o tekstach literackich w sposób zgodny ze standardami akademickimi, przyswoisz sobie literaturoznawczą nomenklaturę i dowiesz się, dlaczego słowa mają taką a nie inną postać.

 

Uczelnie w Warszawie, opinie

Szukasz dobrej uczelni w stolicy, na której mógłbyś studiować filologię polską? Wejdź na http://www.uczelnie.pl/ i wybierz najlepszą placówkę. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę nie tylko cenę za studia, ale również renomę danej uczelni. W internecie, na różnego rodzaju forach dyskusyjnych czy portalach tematycznych, znajdziesz opinie innych internautów, które mogą być cenną wskazówką przy podejmowaniu decyzji.

 

Filologia polska – studia z pasją

Studia filologiczne są nie lada wyzwaniem. Wymagają dużego nakładu czasu i pracy. Będziesz musiał/a przeczytać dziesiątki książek, z których nie wszystkie będą dla Ciebie interesujące. Studenci polonistyki muszą wykazać się podczas studiów dużą samodzielnością – stosunkowo mało jest wykładów i ćwiczeń, akcent kładzie się na samodzielnym obcowaniu z lekturami. Program kształcenia obejmuje przedmioty językoznawcze oraz literaturoznawcze, a także wchodzące w zakres innych, mniej lub bardziej pokrewnych dyscyplin, np. filozofii, historii sztuki czy estetyki.

 

Co można robić po filologii polskiej?

Absolwenci filologii polskiej znajdują zatrudnienie w szkołach, wydawnictwach, agencjach marketingowych, ale także w redakcjach gazet czy w domach kultury. Na pewnym etapie studiów wybiera się specjalizację, która przygotowuje studenta do określonych zawodów.

 

Filologia polska to kierunek dla osób, które czytają dużo i chętnie. Jeśli chcesz iść na te studia tylko dlatego, że nie dostałeś się nigdzie indziej – nie rób tego. Stracisz tylko czas. Studia polonistyczne wymagają dużej determinacji, a bez autentycznego zainteresowania literaturą i pokrewnymi dziedzinami trudno sobie wyobrazić satysfakcjonującą naukę.

 

Google+