Editors – indie rockowa kapela zagra dwa koncerty w Polsce!

Editors – indie rockowa kapela zagra dwa koncerty w Polsce!

Jesteś fanem Joy Division czy Interpolu, a angielska muzyka indie rockowa to Twoje klimaty? Jeśli tak, to możesz sprawić sobie świetny prezent! Już teraz ruszyła sprzedaż biletów na Editors – bandu, którego brzmienie w dużej mierze zostało ukształtowane przez klasyczne zespoły nowej fali.

Powstanie zespołu Editors

Kapela powstała w 2002 roku w Birmingam. Jej członkowie to czterech młodych chłopaków, którzy poznali się na studiach. Szybko okazało się, że mają bardzo podobne spojrzenie na muzykę i wiążą z nią swoją przyszłość. Od momentu założenia przez nich zespołu nazwa zdążyła zmienić się czterokrotnie, natomiast skład niezmiennie do 2012 roku pozostawał ten sam. W tymże roku opuścił ich gitarzysta, którego zastąpiło dwóch innych muzyków. Trochę szkoda, ponieważ przydawał on bandowi polskiego akcentu – jego dziadkowie pochodzili z naszego rodzimego kraju.

 

Dorobek kapeli

W dorobku Editors znajdziemy pięć długogrających płyt. Pierwsza z nich, zatytułowana „The Back Room”, przyniosła zespołowi rozgłos wśród angielskiej publiczności, a kolejne rozsławiły go poza granicami kraju. Niewielka, ale jednocześnie różnorodna dyskografia to doskonały sposób, aby prześledzić drogę zespołu do odnalezienia własnego stylu, który w obecnym momencie bezsprzecznie mają.

Ich początki to widoczna inspiracja Joy Division, przeszli także przez etapy mocnego naśladownictwa U2 i Coldplay, co jakiś czas temu było bardzo typowe dla angielskich zespołów. Potem elektronika na przemian z gitarowym brzmieniem. Łącznikiem tych wszystkich płyt był głos i charyzma Toma Smitha, który inspirowany twórczością lidera Joy Division – tragicznie zmarłego Iana Curtisa – kultywował jego muzyczne tradycje.

 

Ostatni album Editors

Ostatnia płyta Editors, zatytułowana „In Dream” i wydana w 2015 r., to przeniesienie typowej dla nich melancholii na zaciemnione parkiety angielskich klubów. Na szczęście band nie zagubił tego nieuchwytnego czegoś, co ukrywa się w ich gitarowych wstawkach, na rzecz nieprzemyślanej elektroniki. Sami o owej płycie mówią, że była to „nauka chodzenia na nowo” po muzycznym środowisku. Już z tego powodu warto zainteresować się koncertem i kupić bilety na Editors.

 

Premiera nowego wydawnictwa

Nowa płyta, której premiera będzie miała miejsce 9 marca, to powrót ku nowoczesnemu brzmieniu. Artyści chcą zachować zdrowy balans między tym, co niedawno odkryli, a charakterystycznymi elementami, za które kochają ich fani na całym świecie. Wokalista zespołu komentuje to w ten sposób: Wydaje mi się, że znaleźliśmy równowagę między tymi dwoma światami - lepszą niż kiedykolwiek wcześniej. Przez te wszystkie lata balansowaliśmy między głośniejszymi nagraniami a rzeczami elektronicznymi. Sądzę, że istnieje równowaga między melodią a brutalnością, której nie udało nam się wcześniej osiągnąć.

Zespół odwiedzi Polskę podczas trasy koncertowej „European Spring Tour 2018”, w której uwzględnione zostało 27 koncertów, w tym dwa w Polsce. Jeśli chcecie ich posłuchać i sprawdzić, czy rzeczywiście odnaleźli równowagę pomiędzy Joy Division a nowoczesnym elektronicznym brzmieniem, musicie kupić bilety na Editors.

Google+