Dlaczego warto wybrać się na Coldplay w 2017 roku?

Dlaczego warto wybrać się na Coldplay w 2017 roku?

Rok 2017 w Polsce upłynie pod znakiem wyjątkowych wydarzeń kulturalnych. Jednym z nich będzie koncert zespołu Coldplay, podbijającego listy przebojów nie tylko w Europie, ale i na całym świecie. Dlaczego warto wybrać się na ich koncert?

Krótko o historii zespołu

Zespół został założony przez wokalistę Chrisa Martina i gitarzystę Johny’ego Bucklanda, jeszcze w czasach studenckich. Na przestrzeni lat grupa wielokrotnie zmieniała nazwę i członków zespołu, by w roku 1998 pozostać przy nazwie Coldplay. Niedługo później ukazała się debiutancka minipłytaSafety.

Zespół ma na swoim koncie 7 albumów studyjnych i 7 tras koncertowych na całym świecie. Płyty Coldplay były wielokrotnie nagradzane; drugi album A Rush of Blood to the Head z 2002 roku zdobył tytuł „Albumu Roku” na łamach magazynu New Musical Express, a krążek Viva la Vida or Death and All His Friends Nagrodę Grammy podczas 51. ceremonii w kategorii „Najlepszy rockowy album”.

Zespół zdobył osiem statuetek Brit Awards (w tym trzy za wygraną w kategorii „Najlepszy brytyjski zespół”), pięć wyróżnień na ceremonii MTV Video Music Awards oraz siedem Nagród Grammy. Od początku działalności grupa sprzedała ponad 55 milionów płyt.

 

Trasa A Head Full Of Dreams Tour

Coldplay rozpoczął trasę w marcu 2016 i zdążył już olśnić fanów z Ameryki Łacińskiej, Stanów Zjednoczonych oraz Europy. W Londynie, gdzie grupa wykonała 4 koncerty, wyprzedały się wszystkie bilety. W sumie na show Coldplay’a sprzedano już ponad 2.5 miliona biletów. Do tego sukcesu przyczyniło się zatrudnienie światowej sławy scenarzystów, którzy tworząc oprawę wizualną, razem z zespołem przygotowali niezapomniane show.

 

Support w Warszawie

Zanim na scenie ukażą się członkowie zespołu Coldplay, uczestnicy koncertu będą mieli możność wysłuchać występu dwóch pięknych kobiet. Jako pierwszą usłyszymy szwedzką wokalistkę Tove Lo, która popularność zdobyła sobie singlem Habits w 2014 r. Również w tym samym roku supportowala Kate Perry, a dwa lata później wystąpiła przed amerykańskim Maroon 5.

Tuz przed samym występem gwiazdy wieczoru do zabawy rozgrzeje nas Lyves – projekt muzyczny założony przez włoską autorkę tekstów i wokalistkę Francescę Bergami. Jednym z jej najznakomitszych dokonań artystycznych jest EPka Like Water, wydana w styczniu 2017 roku.

 

Bilety na Coldplay

Sprzedaż biletów na koncert Coldplay ruszyła w październiku 2016 r. Show odbędzie się na Stadionie Narodowym PGE w Warszawie. Do dyspozycji fanów zespołu pozostaną więc miejsca stojące (na płycie stadionu) oraz siedzące (na trybunach).

Ceny biletów wahają się pomiędzy 199zł a 1039zł. Te droższe pochodzą z pakietu Hospitality – w jego skład wchodzi specjalne, dedykowane wejście, komfortowe miejsca siedzące na trybunach, cocktail bar z drinkami, poczęstunek w formie bufetu szwedzkiego oraz godzinne after party po koncercie. Niestety, żadna opcja nie umożliwia bezpośredniego spotkania się z członkami zespołu.

Bilety na Coldplay kupuj tylko w sprawdzonych i autoryzowanych miejscach sprzedaży – nie pozwól, by przez oszustów wyłudzających pieniądze wyczekiwane wydarzenie stało się niemiłym doświadczeniem.

Google+