Czy prowadzenie bloga jest dobrym sposobem na hobby i późniejszy zarobek?

Czy prowadzenie bloga jest dobrym sposobem na hobby i późniejszy zarobek?

Jednym z głównych trendów naszych czasów jest prowadzenie własnego bloga. Dlaczego stało się to aż tak popularne? Czy to dobry sposób na hobby, a może i na zarobek?

Zakładam własnego bloga – takie postanowienie podejmują co dzień dziesiątki osób w różnym przedziale wiekowym. Co przesądza o popularności tej formy zaistnienia w internecie? Przyczyny, dla których decydujemy się pisać i publikować posty o sobie i swoich doświadczeniach są różne. Czasem kierujemy się samą chęcią zdobycia popularności, czasem chcemy zaprezentować swoją twórczość, innym razem zależy nam na dzieleniu się własnymi opiniami z internautami i nawiązywaniu z nimi kontaktu. Niekiedy również myślimy o blogu jako o źródle zarobków.

Wystarczy kilka prostych ruchów na ogólnodostępnej platformie blogowej i gotowe! Prostota działań w wykreowaniu własnego bloga niewątpliwie jest jednym z głównych czynników, dla których co dzień powstają coraz to nowe strony tego typu. Czy stworzenie bloga w czasie, w którym są one tak popularne, ma sens? Jeśli ma być to tylko odpowiedź na panującą modę, to na pewno nie. Jeśli jednak jego prowadzenie motywowane jest naszym zamiłowaniem lub pasją, jeśli rzeczywiście mamy coś do przekazania, wtedy jak najbardziej. Aby zdobyć czytelników, niewątpliwie musimy pisać ciekawie i o czymś konkretnym - chyba że nie zależy nam na szerszym gronie odbiorców i zamierzamy pisać tylko dla siebie w ramach hobbystycznego prowadzenia pamiętnika.

Wiele osób zastanawia się także nad kwestią zarabiania na blogu. W mediach sporo mówi się o osobach, które mogły pozwolić sobie na rezygnację z pracy, ponieważ blog stał się dla nich wystarczającym źródłem dochodu. Nie warto jednak myśleć o tym jako o priorytecie. Ważne, aby blog powstał z rzeczywistej chęci wyrażania siebie, a nie z potrzeby zarobkowania. Jeśli będzie dobry, z czasem jego prowadzenie może samoczynnie stać się opłacalne.

Google+