Czy Internet jest dobrym miejscem do zawierania znajomości?

Czy Internet jest dobrym miejscem do zawierania znajomości?

Popularyzacja serwisów randkowych sprawiła, że coraz więcej osób wybiera je jako sposób na poszukiwanie nowych znajomości. Czy to dobra metoda?

Portale, na jakich można poznać osoby szukające nowych znajomości, pojawiają się w sieci w coraz większej ilości. Nawiązywanie kontaktów w ten sposób ma sporo zalet, ale nie jest też wolne od wad. Najważniejsza ma związek z jednym krótkim zdaniem: nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie. Kwestia bezpieczeństwa jest kluczowa, jeśli chcemy poszerzyć naszą internetową znajomość o spotkania w „realu”. Trzeba być wtedy szczególnie ostrożnym.

Główną zaletą randek internetowych są szerokie możliwości doboru partnerów. Szczególnie dla osób, które nie mają zbyt licznych znajomych albo są na tyle nieśmiałe, że nie potrafią zawierać znajomości „na żywo”, portale randkowe okazują się niezwykle przydatne. Wirtualne poszukiwanie znajomości jest również często wybierane przez osoby, które czują się samotne, chciałyby się komuś wygadać, wymienić opinie, niekoniecznie jednak chcą od razu odbywać spotkania w „realu”. Zaletą nawiązywania nowych kontaktów towarzyskich przez internet niewątpliwie jest luźny charakter relacji - to, że do niczego nie zobowiązują, a w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy w każdym momencie przerwać kontakt.

Poznając nowe osoby przez internet, powinniśmy jednak bardzo uważać. Zapewne każdemu znane są historie osób, które trafiły w ten sposób na oszustów, wyłudzaczy mienia albo które zostały wykorzystane. Zanim zdecydujemy się na spotkanie, powinno upłynąć sporo czasu, przy czym powinniśmy wykazać się czujnością. Pamiętajmy również, aby nie udostępniać zbyt dużo informacji o sobie. Lepiej pozostawić sobie sporą dozę anonimowości.

Google+