Cztery powody, dla których warto wypożyczać sprzęt narciarski

Cztery powody, dla których warto wypożyczać sprzęt narciarski

Wypożyczalnie nart i sprzętu narciarskiego wciąż kojarzone są z miejscami, gdzie znaleźć można przestarzały, bardzo zniszczony asortyment. Jest to krzywdzące dla właścicieli takich miejsc i nieprawdziwe. Wypożyczalnie regularnie pozbywają się sprzętu, kupując zupełnie nowy.

Poniżej podajemy cztery powody, dla których warto wypożyczać sprzęt narciarski.

 

1. Wygoda w podróżowaniu

Wyobrażacie sobie, że jadąc na narty, zabieracie ze sobą wyłącznie plecak bądź walizkę? Żadnego ciężkiego sprzętu, nart, butów. Tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Brzmi jak marzenie. Wszystko to jest możliwe, jeśli korzystać będziecie z usług wypożyczalni nart. Obecnie przy każdym większym stoku znajdują się takie placówki, w których wynająć możecie nie tylko same narty czy deskę, ale także kurtki, gogle, spodnie, rękawiczki, słowem – wszystko.

 

2. Nowy, przetestowany sprzęt

Tym, co najczęściej odstrasza od wypożyczalni, jest obawa przed starym i zużytym sprzętem. Jednak wiele firm regularnie pozbywa się starych nart i zakupuje zupełnie nowe, które potem testuje w naturalnych warunkach. Są to więc nowe kolekcje, które dodatkowo zostały sprawdzone przed wypożyczeniem. Wypożyczalnie sprzętu narciarskiego w Szczyrku czy innych miastach w Beskidzie Śląskim to miejsca, w których można dowiedzieć się, co nowego w branży narciarskiej.

 

3. Możliwość sprawdzenia innych technik

Często jest tak, że narciarze chcą wypróbować nowy sposób jazdy, nowy typ zapięć czy całkiem inną technikę. Do każdego stylu potrzebne są troszkę inne narty. Dlatego jeśli chcecie przesiąść się z klasycznego narciarstwa na freeride, to zanim zakupicie nowy, profesjonalny i bardzo drogi sprzęt, poćwiczcie na wypożyczonych nartach i sprawdźcie, czy ten styl w ogóle wam odpowiada.

 

4. Oszczędność pieniędzy

Wydaje się, że przy zakupie nart wydajemy pieniądze tyko raz. Nic bardziej mylnego. Przed każdym sezonem konieczne jest serwisowanie sprzętu. Czasem także po sezonie. Ma nam to zapewniać bezpieczeństwo. Tak samo ważne jest transportowanie nart, ich wygodne przewożenie, za które czasem także trzeba zapłacić dodatkowo. Jeśli mało jeździmy na nartach, tylko w szczycie sezonu, jednorazowy zakup zupełnie nie jest opłacalny - to zamrożenie pieniędzy. Sprzęt się zużywa, traci na wartości i z każdym rokiem wymaga coraz więcej uwagi. Wypożyczając narty, zupełnie nie musimy się tym przejmować, ponieważ wszystkim zajmuje się wypożyczalnia.

 

Google+