Akademie piłkarskie dla najmłodszych

Akademie piłkarskie dla najmłodszych

Wiele osób widząc słabą grę naszej reprezentacji piłkarskiej zastanawia się, jak to możliwe, że inne kraje europy osiągają sukcesy zarówno drużynowe, jak i klubowe, do których nam wciąż daleko? Tajemnica ich sukcesu tkwi w przemyślanym programie szkolenia, który zaczyna się już od najmłodszych lat.

W naszym kraju powstają już akademie piłkarskie, więc być może uda się w przyszłości dorównać najlepszym.

Akademie piłkarskie dla najmłodszych zakładane są najczęściej przy klubach sportowych, które w ten sposób nie tylko dbają o rozwój fizyczny młodych graczy, ale również o to, aby mieli kogo rekrutować do swoich zespołów juniorskich, a następnie podstawowych składów. Dziecko w takiej akademii nie tylko przechodzi ćwiczenia piłkarskie, ale również ma okazję do brania udziału w obozach rekreacyjno-sportowych, gdzie oprócz piłki nożnej organizowane są takie atrakcje jak zajęcia plastyczne, zabawy na świeżym powietrzu, ping-pong, piłkarzyk itp.

Udział w tego typu akademii daje też dziecku możliwość zawarcia znajomości z rówieśnikami, które mogą trwać przez całe życie.
Co ważne - akademie piłkarskie kojarzą się z zajęciami dla chłopców, jednak w półkoloniach i obozach mogą brać udział również dziewczynki. Wiek, od którego prowadzone są zapisy do takich placówek, to już cztery lata. Jest to ważny okres w życiu dziecka, ponieważ rozwija ono podstawową koordynację ruchów i sprawność psychofizyczną. Ćwiczenia tego typu rozwijają umiejętności fizyczne oraz pozwalają uczyć się nowych rzeczy. Dziecko zużywa także w pozytywny sposób swoje siły, co przekłada się na dobry jego apetyt, a co za tym idzie - chęć zasilenia organizmu w niezbędne do rozwoju składniki.

Tak więc akademia piłkarska to nie tylko nauka gry w piłkę nożną, ale bardzo pozytywny bodziec do prawidłowego, zdrowego rozwoju dziecka. Co ciekawe, niektórzy bukmacherzy umożliwiają zawarcie zakładów w rozrywkach juniorów - można ich znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę frazę "piłka nożna zakłady juniorzy". Jeśli więc zna się możliwości zespołu, w którym gra dziecko, warto postawić na niego.

Google+